5. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları Çöz 2021

2021 Bursluluk Sınavı İOKBS’ye girecek olan 5. sınıf öğrencileri için 2021 5. sınıf bursluluk sınavı soruları ve cevaplarını bu sayfada topladık. 2021 İOKBS 5. sınıf bursluluk sınavı soruları ve cevapları sınavdan hemen sonra burada olacak.

İOKBS yani İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına girecek olan 5. sınıf öğrencileri sınavdan hangi soruların çıkacağını merak ediyor. Bursluluk sınavından hangi sorular çıkacak merak edenler için çıkmış bursluluk sınavı sorularını burada topladık. Aşağıdaki linklerden 5. sınıf bursluluk sınavı sorularını çözebilir yada PDF olarak indirebilirsiniz.

5. SINIF ÇIKMIŞ BURSLULUK SINAVI SORULARI ÇÖZ

5. SINIF BURSLULUK SINAVI ÇIKMIŞ SORULARI İNDİR PDF

Son 10 yılın MEB bursluluk sınavı sorularını yukarıdaki linklerden PDF olarak indirebilirsiniz. 2021 bursluluk sınavına yukarıdaki sorularla hazırlanabilirsiniz.

2021 İOKBS 5. Sınıf Bursluluk Sınavı Ne Zaman?

25 Nisan 2021 Pazar Günü

2021 İOKBS Bursluluk Sınavı Kaç Soru Çıkıyor, Soru Sayısı?

İlk kez bursluluk sınavına girecek olan Ortaokul 5. sınıf öğrencileri İOKBS yani MEB bursluluk sınavında kaç soru çıkacağını, hangi derslerden soru sorulacağını merak ediyor. Önceki yıllarda yapılan İOKBS de olduğu gibi 2021 İOKBS Bursluluk sınavında 5. sınıf öğrencilerin sorumlu olduğu dersler ve sınavdaki soru sayıları şu şekilde olacak;

  • 25 tane Türkçe sorusu
  • 25 tane Matematik sorusu
  • 25 tane Fen Bilimleri sorusu
  • 25 tane Sosyal Bilgiler sorusu (Sosyal Bilgiler testinde son 5 soru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları yer almaktadır. Fakat Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muafsanız son 5 soru için 5 adet Sosyal Bilgiler sorusu da bulunmaktadır.)

5. Sınıf Bursluluk Sınavı Konuları MEB

Sınava hazırlanan öğrenciler 2021 İOKBS 5. Sınıf bursluluk sınavı konularına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirler.

2021 İOKBS bursluluk sınavı soruları ve cevapları 25 Nisan 2021 Pazar Günü yapılacak sınavdan 2 gün sonra burada olacak. Öğrencilerimiz 5. sınıf bursluluk sınavını ister online olarak çözebilir isterse PDF olarak bilgisayar veya telefonuna indirebilir.

Pandemi nedeni ile 2021 İOKBS sınav tarihi değişikliği olursa sitemizden daha sonra tarihleri güncelleyeceğiz. Bildiğini gibim covid-19 nedeni ile 2020 İOKBS de ertelenmişti.

5. sınıf bursluluk soruları 2021 açıklanana kadar sınava 5. sınıf bursluluk sınavı çıkmış soruları indirerek hazırlanabilirsiniz. 2021 İOKBS ile ilgili sorularınızı YORUM bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

68 YORUMLAR

  1. İnşallah buraya giren veya girmeyen herkes bursluluk sınavını kazanır bol bol şans diliyorum sizde bana dileyin çalışırsak geçemeyeceğim iz sınav kalmaz hayat eve sığar sende evde kal mutluluklar dilerim tüm dileklerimle umarım kazanmak isteyen ve çalışanlar kazanır sadece biraz çalışın bu arada ben bir müzik hocasıyım

YORUM YAP!

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isim giriniz